FWP-20A14FA
- Артикул производителя:
- FWP-20A14FA
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 20A 700VAC/800VDC
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, CSA, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA AC, 50kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
- Voltage Rating - AC :
- 700 V
- Voltage Rating - DC :
- 800 V