C308F-V-125MA-TR1
- Артикул производителя:
- C308F-V-125MA-TR1
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Electronics Division
- Краткое описание:
- FUSE CERAMIC 125MA 250VAC/VDC
- Производитель :
- Eaton - Electronics Division
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Hazardous Locations
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 4kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 125mA
- Features :
- Intrinsically Safe
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard (Axial)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.124" Dia x 0.343" L (3.14mm x 8.70mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 250 V