8340-T120-K1M2-ALH0-40A
Артикул производителя:
8340-T120-K1M2-ALH0-40A
Производитель/Бренд:
E-T-A
Краткое описание:
CIR BRK MAG-HYD 40A 240VAC/80VDC
Производитель :
E-T-A
Категория товара :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489A
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
40A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
80 V