8340-F120-P1M2-BLH0-15A
- Артикул производителя:
- 8340-F120-P1M2-BLH0-15A
- Производитель/Бренд:
- E-T-A
- Краткое описание:
- CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC
- Производитель :
- E-T-A
- Категория товара :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489A
- Breaker Type :
- Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 80 V