GMB631PC16
- Артикул производителя:
- GMB631PC16
- Производитель/Бренд:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Краткое описание:
- CIR BRK THERM-M 16A 240VAC/60VDC
- Производитель :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Категория товара :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 5, IEC 60947-2, UL489
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 16A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 60 V