0538-006-F-15.0-60
- Артикул производителя:
- 0538-006-F-15.0-60
- Производитель/Бренд:
- CTS Electrocomponents
- Краткое описание:
- CAP TRIM 15-60PF 100V CHAS MNT
- Производитель :
- CTS Electrocomponents
- Категория товара :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top
- Capacitance Range :
- 15 ~ 60pF
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.275" (6.99mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 500 @ 1MHz
- Size / Dimension :
- 0.375" Dia (9.53mm)
- Voltage - Rated :
- 100 V