02013J0R2PBSTR\500
Артикул производителя:
02013J0R2PBSTR\500
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP THIN FILM 0.2PF 25V 0201
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.2 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance :
±0.02pF
Voltage - Rated :
25 V