04025J0R2ABWTR
Артикул производителя:
04025J0R2ABWTR
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP THIN FILM 0.2PF 50V 0402
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.2 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
50 V