T428P227M016AH6110T050
Артикул производителя:
T428P227M016AH6110T050
Производитель/Бренд:
KEMET
Краткое описание:
CAP TANT 220UF 20% 16V 2824
Производитель :
KEMET
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
P
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
16 V