TDL106K025S1C-F
Артикул производителя:
TDL106K025S1C-F
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
Производитель :
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.360" (9.14mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.260" Dia (6.60mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V