TAC105K020P01
- Артикул производителя:
- TAC105K020P01
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP TANT 1UF 10% 20V AXIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 1 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- 1
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 20 V