TARW106K035
Артикул производителя:
TARW106K035
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
W
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V