TARQ224K035
Артикул производителя:
TARQ224K035
Краткое описание:
CAP TANT 0.22UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Manufacturer Size Code :
Q
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V