TARQ104M035
Артикул производителя:
TARQ104M035
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP TANT 0.1UF 20% 35V AXIAL
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Q
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V