THQ1080282
Артикул производителя:
THQ1080282
Производитель/Бренд:
Evans Capacitor Company
Краткое описание:
CAP TANT 2800UF 10% 80V RADIAL
Производитель :
Evans Capacitor Company
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
2800 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 1kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.313" (7.95mm)
Lead Spacing :
0.400" (10.16mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.400" Dia (35.56mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
80 V