HCD060561
- Артикул производителя:
- HCD060561
- Производитель/Бренд:
- Evans Capacitor Company
- Краткое описание:
- CAP TANT 560UF 20% 60V AXIAL
- Производитель :
- Evans Capacitor Company
- Категория товара :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 560 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 800mOhm
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Manufacturer Size Code :
- D
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hermetically Sealed
- Voltage - Rated :
- 60 V