T493C105K050AH6120
Артикул производителя:
T493C105K050AH6120
Производитель/Бренд:
KEMET
Краткое описание:
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Производитель :
KEMET
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
50 V