591D106X0025R2T15H
Артикул производителя:
591D106X0025R2T15H
Производитель/Бренд:
Vishay Sprague
Краткое описание:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2824
Производитель :
Vishay Sprague
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
240mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V