TAJR104K020HNJ
Артикул производителя:
TAJR104K020HNJ
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP TANT 0.1UF 10% 20V 0805
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
20 V