T4ZG106K025CRLB4900
Артикул производителя:
T4ZG106K025CRLB4900
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
B (0.1%)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
G
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V