T513D107K016BH61107505
Артикул производителя:
T513D107K016BH61107505
Производитель/Бренд:
KEMET
Краткое описание:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Производитель :
KEMET
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
16 V