TAZA105K010CRSZ0000
Артикул производителя:
TAZA105K010CRSZ0000
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
CAP TANT 1UF 10% 10V 1005
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1005 (2512 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V