T550B256K100AH42510100
Артикул производителя:
T550B256K100AH42510100
Производитель/Бренд:
KEMET
Краткое описание:
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL
Производитель :
KEMET
Категория товара :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.279" Dia x 0.650" L (7.09mm x 16.51mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
100 V