T528Z157M006ATE009
Артикул производителя:
T528Z157M006ATE009
Производитель/Бренд:
KEMET
Краткое описание:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Производитель :
KEMET
Категория товара :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Z
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V