ETPH220MABC
Артикул производителя:
ETPH220MABC
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1206
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
2.5 V