T543X156M063AHE035
- Артикул производителя:
- T543X156M063AHE035
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- CAP TANT POLY 15UF 63V 2917
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 15 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 35mOhm @ 100kHz
- Features :
- High Reliability
- Height - Seated (Max) :
- 0.169" (4.30mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Manufacturer Size Code :
- X
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- COTS
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 63 V