T520B476M010ATE035
- Артикул производителя:
- T520B476M010ATE035
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- CAP TANT POLY 47UF 10V 1411
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 35mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Manufacturer Size Code :
- B
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 10 V