CD42FD333FO3F
- Артикул производителя:
- CD42FD333FO3F
- Краткое описание:
- CAP MICA 0.033UF 1% 500V RADIAL
- Capacitance :
- 0.033 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.890" (22.60mm)
- Lead Spacing :
- 1.063" (27.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 1.441" L x 0.358" W (36.60mm x 9.10mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 500 V