CD42FD223JO3F
- Артикул производителя:
- CD42FD223JO3F
- Краткое описание:
- CAP MICA 0.022UF 5% 500V RADIAL
- Capacitance :
- 0.022 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.882" (22.40mm)
- Lead Spacing :
- 1.063" (27.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 1.421" L x 0.311" W (36.10mm x 7.90mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 500 V