CDS15CD150JO3
- Артикул производителя:
- CDS15CD150JO3
- Краткое описание:
- CAP MICA 15PF 5% 500V RADIAL
- Capacitance :
- 15 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.280" (7.10mm)
- Lead Spacing :
- 0.234" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.430" L x 0.140" W (10.90mm x 3.60mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 500 V