SFC24T30K291B-F
- Артикул производителя:
- SFC24T30K291B-F
- Краткое описание:
- CAP FILM 30UF 10% 240VAC RADIAL
- Capacitance :
- 30 µF
- Height - Seated (Max) :
- 3.030" (76.96mm)
- Lead Spacing :
- 0.810" (20.57mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Size / Dimension :
- 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 240V