SFC24T25K291B-F
- Артикул производителя:
- SFC24T25K291B-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 25UF 10% 240VAC RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Motor Run
- Capacitance :
- 25 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 3.030" (76.96mm)
- Lead Spacing :
- 0.810" (20.57mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm)
- Termination :
- Quick Connect, Disconnect
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 240V