SFA24T15K288B-F
- Артикул производителя:
- SFA24T15K288B-F
- Краткое описание:
- CAP FILM 15UF 10% 240VAC RADIAL
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 15 µF
- Features :
- High Temperature
- Height - Seated (Max) :
- 3.000" (76.20mm)
- Lead Spacing :
- 0.810" (20.57mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 240V