B32776P8355K000
- Артикул производителя:
- B32776P8355K000
- Краткое описание:
- CAP FILM 3.5UF 10% 840VDC RADIAL
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 3.5 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 14.3 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.748" (19.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.476" (37.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 840V