MMP6P15K-F
- Артикул производителя:
- MMP6P15K-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC AXIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.15 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Long Life
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.591" W, 0.394" T x 0.906" L (15.00mm, 10.00mm x 23.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 630V