DMT4P22K
- Артикул производителя:
- DMT4P22K
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.22 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.905" (22.98mm)
- Lead Spacing :
- 1.169" (29.70mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.319" L x 0.417" W (33.50mm x 10.60mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 200V
- Voltage Rating - DC :
- 400V