ECQ-P1H474GZW
- Артикул производителя:
- ECQ-P1H474GZW
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.47UF 2% 50VDC RADIAL
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.492" (12.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.886" L x 0.472" W (22.50mm x 12.00mm)
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 50V