ECH-S1H224GZ
- Артикул производителя:
- ECH-S1H224GZ
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.22UF 2% 50VDC RADIAL
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.22 µF
- Dielectric Material :
- Polyphenylene Sulfide (PPS)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.606" (15.40mm)
- Lead Spacing :
- 0.492" (12.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.669" L x 0.276" W (17.00mm x 7.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 50V