ECH-S1394JZ
- Артикул производителя:
- ECH-S1394JZ
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.39 µF
- Dielectric Material :
- Polyphenylene Sulfide (PPS)
- Height - Seated (Max) :
- 0.795" (20.20mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.807" L x 0.413" W (20.50mm x 10.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 100V