ECQ-M4183KZ
- Артикул производителя:
- ECQ-M4183KZ
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.018UF 10% 400VDC RAD
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.018 µF
- Dielectric Material :
- Polyester
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.492" (12.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.669" L x 0.276" W (17.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 400V