ECQ-E1684KZ
- Артикул производителя:
- ECQ-E1684KZ
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Capacitance :
- 0.68 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 0.512" (13.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.669" L x 0.276" W (17.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 100V