9TS5MD5770AARX
- Артикул производителя:
- 9TS5MD5770AARX
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- 570.UF 415V
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- 3 Phase, Power Factor Correction (PFC)
- Capacitance :
- 77 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 9.134" (232.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.748" (19.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.953" Dia (75.00mm)
- Termination :
- Terminal Block
- Tolerance :
- -5%, +15%
- Voltage Rating - AC :
- 415V