CMPX475K301L465B-51X30.5X20
- Артикул производителя:
- CMPX475K301L465B-51X30.5X20
- Краткое описание:
- CMPX-X1 FILM CAP 4.7UF 10%
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Height - Seated (Max) :
- 1.220" (31.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.831" (46.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Ratings :
- X1
- Size / Dimension :
- 2.008" L x 0.787" W (51.00mm x 20.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 300V