CMPX685K27AL465B-51X35X24
- Артикул производителя:
- CMPX685K27AL465B-51X35X24
- Производитель/Бренд:
- Trigon Components
- Краткое описание:
- CMPX-X2 FILM CAP 6.8UF 10%
- Производитель :
- Trigon Components
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 6.8 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.398" (35.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.831" (46.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- X2
- Size / Dimension :
- 2.008" L x 0.945" W (51.00mm x 24.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 275V