CMPX155K301L315B-37X26.5X16
- Артикул производителя:
- CMPX155K301L315B-37X26.5X16
- Производитель/Бренд:
- Trigon Components
- Краткое описание:
- CMPX-X1 FILM CAP 1.5UF 10%
- Производитель :
- Trigon Components
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 1.5 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.063" (27.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.240" (31.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- X1
- Size / Dimension :
- 1.457" L x 0.630" W (37.00mm x 16.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 300V