MKS4D021002A00JI00
Артикул производителя:
MKS4D021002A00JI00
Производитель/Бренд:
TAW ELECTRONICS, INC
Краткое описание:
MKS 4 0.01 UF 100 VDC 2.5X7X10 P
Производитель :
TAW ELECTRONICS, INC
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V