MKS4F024702B00JI00
Артикул производителя:
MKS4F024702B00JI00
Производитель/Бренд:
TAW ELECTRONICS, INC
Краткое описание:
MKS 4 0.047 UF 250 VDC 3X8.5X10
Производитель :
TAW ELECTRONICS, INC
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.047 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V