FKP3J001502B00JSSD
Артикул производителя:
FKP3J001502B00JSSD
Производитель/Бренд:
TAW ELECTRONICS, INC
Краткое описание:
FKP 3 150 pF 630 VDC 3x8.5x10 PC
Производитель :
TAW ELECTRONICS, INC
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
150 pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V