CMPX184K301L225B-26.5X16X7
Артикул производителя:
CMPX184K301L225B-26.5X16X7
Краткое описание:
CMPX-X1 FILM CAP 0.18UF 10%
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Ratings :
X1
Size / Dimension :
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V