CMPX564K301L225B-26.5X19X10
Артикул производителя:
CMPX564K301L225B-26.5X19X10
Производитель/Бренд:
Trigon Components
Краткое описание:
CMPX-X1 FILM CAP 0.56UF 10%
Производитель :
Trigon Components
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.56 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X1
Size / Dimension :
1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V